RLR20C4303GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C4303GRRSL
Description
RES 430K OHM 2% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Resistance :
430kOhms
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
3.51mm
Not Applicable
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C4303GRRSL
Vishay / Dale RLR20C4303GRRSL
430kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,