RLR20C4301GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C4301GRRSL
Description
RES 4.3K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Width :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
4.3kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C4301GRRSL
Vishay / Dale RLR20C4301GRRSL
4.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,