RLR20C4222FMRE5
Mfr.Part #
RLR20C4222FMRE5
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
11.43mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Diameter :
3.51mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
42.2kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR20C4222FMRE5
Vishay / Dale RLR20C4222FMRE5
Through Hole 42.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,