RLR20C4221FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C4221FMRSL
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
9.525mm
Published :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
4.22kOhms
Supplier Device Package :
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C4221FMRSL
Vishay / Dale RLR20C4221FMRSL
4.22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,