RLR20C4020FSB14
Mfr.Part #
RLR20C4020FSB14
Description
RES 402 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
402Ohms
Length :
391μm
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Published :
Datasheets
RLR20C4020FSB14
Vishay / Dale RLR20C4020FSB14
402Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,