RLR20C39R0GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C39R0GSRE6
Description
RES 39 OHM 2% 1/2W AXIAL
Stock
752
In Stock :
752
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
39Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Published :
2016
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C39R0GSRE6
Vishay / Dale RLR20C39R0GSRE6
39Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,