RLR20C39R0GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C39R0GRRSL
Description
RES 39 OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
9.525mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
39Ohms
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C39R0GRRSL
Vishay / Dale RLR20C39R0GRRSL
39Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,