RLR20C3923FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C3923FSRE6
Description
RES 392K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
392kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Datasheets
RLR20C3923FSRE6
Vishay / Dale RLR20C3923FSRE6
392kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,