RLR20C3922FSR36
Mfr.Part #
RLR20C3922FSR36
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
39.2kOhms
Datasheets
RLR20C3922FSR36
Vishay / Dale RLR20C3922FSR36
39.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,