RLR20C3922FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C3922FSBSL
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
39.2kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Published :
Datasheets
RLR20C3922FSBSL
Vishay / Dale RLR20C3922FSBSL
39.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,