RLR20C3921FSR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C3921FSR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
3.92kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C3921FSR36
Vishay / Dale RLR20C3921FSR36
3.92kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,