RLR20C3921FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C3921FRRE6
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Resistance :
3.92kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C3921FRRE6
Vishay / Dale RLR20C3921FRRE6
Through Hole 3.92kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,