RLR20C3831FSRE5
Mfr.Part #
RLR20C3831FSRE5
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.83kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C3831FSRE5
Vishay / Dale RLR20C3831FSRE5
3.83kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,