RLR20C3830FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C3830FRRSL
Description
RES 383 OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
383Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.51mm
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C3830FRRSL
Vishay / Dale RLR20C3830FRRSL
383Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,