RLR20C36R5FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C36R5FRRSL
Description
RES 36.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
36.5Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C36R5FRRSL
Vishay / Dale RLR20C36R5FRRSL
36.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,