RLR20C36R0FMRE6
Mfr.Part #
RLR20C36R0FMRE6
Description
RES 36 OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
36Ohms
Length :
390.525μm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C36R0FMRE6
Vishay / Dale RLR20C36R0FMRE6
36Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,