RLR20C3600GPBSL
Mfr.Part #
RLR20C3600GPBSL
Description
RES 360 OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Width :
3.51mm
Resistance :
360Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C3600GPBSL
Vishay / Dale RLR20C3600GPBSL
360Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,