RLR20C3480FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C3480FRRSL
Description
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
348Ohms
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C3480FRRSL
Vishay / Dale RLR20C3480FRRSL
348Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,