RLR20C3480FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C3480FRRE5
Description
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Composition :
Metal Film
Diameter :
3.51mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
348Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Length :
11.43mm
Datasheets
RLR20C3480FRRE5
Vishay / Dale RLR20C3480FRRE5
Through Hole 348Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,