RLR20C3480FPB14
Mfr.Part #
RLR20C3480FPB14
Description
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Resistance :
348Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C3480FPB14
Vishay / Dale RLR20C3480FPB14
348Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,