RLR20C3323FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C3323FMRSL
Description
RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Length :
9.525mm
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
332kOhms
Published :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Width :
3.51mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C3323FMRSL
Vishay / Dale RLR20C3323FMRSL
332kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,