RLR20C3321FRRE511
Mfr.Part #
RLR20C3321FRRE511
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
3.32kOhms
Mount :
Through Hole
Length :
11.43mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C3321FRRE511
Vishay / Dale RLR20C3321FRRE511
Through Hole 3.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,