RLR20C3320FSB14
Mfr.Part #
RLR20C3320FSB14
Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Power Rating :
500mW
Resistance :
332Ohms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Package / Case :
Datasheets
RLR20C3320FSB14
Vishay / Dale RLR20C3320FSB14
332Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,