RLR20C3320FPB14
Mfr.Part #
RLR20C3320FPB14
Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
332Ohms
Power Rating :
500mW
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C3320FPB14
Vishay / Dale RLR20C3320FPB14
332Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,