RLR20C3300GMRE6
Mfr.Part #
RLR20C3300GMRE6
Description
RES 330 OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Published :
Diameter :
3.51mm
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
330Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C3300GMRE6
Vishay / Dale RLR20C3300GMRE6
Through Hole 330Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,