RLR20C32R4FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C32R4FSRSL
Description
RES 32.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Resistance :
32.4Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C32R4FSRSL
Vishay / Dale RLR20C32R4FSRSL
32.4Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,