RLR20C30R9FRB14
Mfr.Part #
RLR20C30R9FRB14
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
30.9Ohms
Power Rating :
500mW
Published :
Width :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C30R9FRB14
Vishay / Dale RLR20C30R9FRB14
30.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,