RLR20C3013FSR36
Mfr.Part #
RLR20C3013FSR36
Description
RES 301K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
301kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C3013FSR36
Vishay / Dale RLR20C3013FSR36
301kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,