RLR20C3010FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C3010FRRSL
Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
301Ohms
Length :
9.525mm
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C3010FRRSL
Vishay / Dale RLR20C3010FRRSL
301Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,