RLR20C3010FMB14
Mfr.Part #
RLR20C3010FMB14
Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Diameter :
3.51mm
Length :
9.525mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
301Ohms
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Width :
3.51mm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
2
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C3010FMB14
Vishay / Dale RLR20C3010FMB14
Through Hole 301Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,