RLR20C28R0FSB14
Mfr.Part #
RLR20C28R0FSB14
Description
RES 28 OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock
400
In Stock :
400
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
28Ohms
Datasheets
RLR20C28R0FSB14
Vishay / Dale RLR20C28R0FSB14
28Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,