RLR20C27R0GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C27R0GSRSL
Description
RES 27 OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
27Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C27R0GSRSL
Vishay / Dale RLR20C27R0GSRSL
27Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,