RLR20C27R0GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C27R0GRRE5
Description
RES 27 OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
11.43mm
Resistance :
27Ohms
Datasheets
RLR20C27R0GRRE5
Vishay / Dale RLR20C27R0GRRE5
Through Hole 27Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,