RLR20C2744FRR36
Mfr.Part #
RLR20C2744FRR36
Description
RES 2.74M OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.74MOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2744FRR36
Vishay / Dale RLR20C2744FRR36
2.74MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,