RLR20C2703GPBSL
Mfr.Part #
RLR20C2703GPBSL
Description
RES 270K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
270kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2703GPBSL
Vishay / Dale RLR20C2703GPBSL
270kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,