RLR20C2703GMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2703GMRSL
Description
RES 270K OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
270kOhms
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.51mm
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C2703GMRSL
Vishay / Dale RLR20C2703GMRSL
270kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,