RLR20C2703FRB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C2703FRB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 270K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Resistance :
270kOhms
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
32 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Datasheets
RLR20C2703FRB14
Vishay / Dale RLR20C2703FRB14
270kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,