RLR20C2702GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2702GSRSL
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
27kOhms
Not Applicable
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2702GSRSL
Vishay / Dale RLR20C2702GSRSL
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,