RLR20C2702GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C2702GSRE6
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
27kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C2702GSRE6
Vishay / Dale RLR20C2702GSRE6
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,