RLR20C2702GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2702GRRSL
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
27kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2702GRRSL
Vishay / Dale RLR20C2702GRRSL
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,