RLR20C2702GRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2702GRRE7
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
27kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
33 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Length :
11.43mm
Diameter :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
RLR20C2702GRRE7
Vishay / Dale RLR20C2702GRRE7
Through Hole 27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,