RLR20C2702GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2702GRRE5
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Mount :
Through Hole
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
27kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Termination :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
11.43mm
Tolerance :
±2%
Diameter :
3.51mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C2702GRRE5
Vishay / Dale RLR20C2702GRRE5
Through Hole 27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,