RLR20C2702GMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2702GMRSL
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
500mW
Failure Rate :
M (1%)
Length :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
27kOhms
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C2702GMRSL
Vishay / Dale RLR20C2702GMRSL
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,