RLR20C2702GMBSL
Mfr.Part #
RLR20C2702GMBSL
Description
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
27kOhms
Length :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2702GMBSL
Vishay / Dale RLR20C2702GMBSL
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,