RLR20C2702FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C2702FRRE6
Description
RES 27K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Resistance :
27kOhms
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C2702FRRE6
Vishay / Dale RLR20C2702FRRE6
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,