RLR20C2702FRB14
Mfr.Part #
RLR20C2702FRB14
Description
RES 27K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
391μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
27kOhms
Datasheets
RLR20C2702FRB14
Vishay / Dale RLR20C2702FRB14
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,