RLR20C2702FPB14
Mfr.Part #
RLR20C2702FPB14
Description
RES 27K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
27kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2702FPB14
Vishay / Dale RLR20C2702FPB14
27kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,