RLR20C2701GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2701GSRSL
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.7kOhms
Datasheets
RLR20C2701GSRSL
Vishay / Dale RLR20C2701GSRSL
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,