RLR20C2701GSBSL11
Mfr.Part #
RLR20C2701GSBSL11
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
2.7kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR20C2701GSBSL11
Vishay / Dale RLR20C2701GSBSL11
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,