RLR20C2701GSB1411
Mfr.Part #
RLR20C2701GSB1411
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.7kOhms
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2701GSB1411
Vishay / Dale RLR20C2701GSB1411
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,